Apel Niepodległości - Leśne Skrzaty

2018.11.06

W dniu 6 listopada w naszej grupie odbył się Apel Niepodległości z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały się w tańcach. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.  Po części artystycznej i pysznym poczęstunku razem zabraliśmy się do pracy. Realizując program „Przedszkolaki na polskich dróżkach” dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami wykonały flagę Polski oraz kokardę narodową.  Spotkanie upłynęło nam w miłej, radosnej i sympatycznej atmosferze.

Bardzo serdecznie dziękuje rodzicom za udział, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Wychowawca grupy

Arleta Twarowska