Dzień pełen niespodzianek- ,, Gromadka Kubusia Puchatka"

2017.12.05

W minionym tygodniu nasza grupa  pisała  listy do św. Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Nie stanowił problemu fakt, że dzieci jeszcze nie potrafią pisać, ponieważ zamiast liter przedszkolacy  narysowali obrazki - jaki prezent chciałyby dostać.  Mikołaj jest przecież mądry i na pewno zrozumie, co każde dziecko narysowało!

Przychodząc dzisiaj do przedszkola nikt z naszej grupy nie myślał, że czeka na nas niespodzianka i to niejedna. Po pierwsze dostaliśmy odpowiedź od Świętego Mikołaja, który przysłał nam list, film , dyplom ,, Grzecznych Dzieci" oraz  prezent. Po rozpakowaniu okazało się , że są tam aniołki, które trzeba ozdobić i zabrać ze sobą do domu, były również kolorowanki i oczywiście coś słodkiego- bo jak wszyscy wiedzą Mikołaj uwielbia łakocie.

Druga niespodzianka - to choinka , którą dostaliśmy dzisiaj w prezencie od mamy Kasi. Po wysłuchaniu opowiadania związanego z tradycjami ubierania choinki  przystąpiliśmy do działania. Wszyscy chętnie uczestniczyli w dekorowaniu naszego pięknego drzewka.    Brakuje jeszcze łańcucha , który wzmocni nasze więzy przyjaźni w przedszkolu, ale tym zajmiemy się jutro.

Dziękujemy serdecznie Mamie Lenki i Mamie Kasi za dzisiejszy dzień - pełen radości  i szczęścia . DZIECI WRAZ Z PANIAMI