Dzień Książki

2017.04.24

23 kwietnia przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Przedszkolacy zaprosili do swoich grup rodziców do „głośnego czytania”. „Krasnoludki” zaprosiły Panią Mirosławę Grams- mamę Adasia, „Przyjaciele Bajkowego Lasu” Panią Alicję Łuś- mamę Igorka , a „Gromadka Kubusia Puchatka” Panią Agnieszkę Wicher- mamę Amadeuszka. Mamy oprócz czytania uczestniczyły w zabawach ruchowych i rozmowach z dziećmi.

Następnie Wychowawczynie wyjaśniły dzieciom „jak powstaje książka, jej budowę i inne ciekawostki”. Były prezentacje multimedialne, zagadki, prace plastyczne i wesołe zabawy.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za łakocie i niespodzianki, które umiliły nam dzień.

Przy okazji zapraszamy innych Rodziców do wspólnego czytania w Przedszkolu! Nie ma się czego bać, a trema znika po pierwszych przeczytanych słowach…  :-)