Pierwsza Pomoc w Przedszkolu

2014.03.05

3 marca dzieci z grupy Leśne Skrzaty, Troskliwe Misie, Krasnoludki,  Gromadka Kubusia Puchatka, Przyjaciele Bajkowego Lasu i Krasnal Hałabała uczestniczyły w zajęciach „Pierwsza pomoc dla dzieci”. Spotkanie to nauczyło dzieci od najmłodszych lat chęci niesienia pomocy. Na zajęciach dziecko poznało jak prawidłowo wzywać pomoc, utrwaliło numery alarmowe, rozwiązywało zagadki medyczne, omawiało zagrożenia, które mogą spotkać je w domu, podczas zabawy i na wakacjach. Panie zaprezentowały opatrywanie ran: bandażowanie i przyklejanie plastrów. Podczas specjalnych pokazów w grupach dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć i zranień. Pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Pani ratownik była pod wrażeniem przygotowania i wiedzy, jaką posiadają przedszkolaki m.in. na temat wykonywania telefonów alarmowych, za co nagrodziła najmłodszych "Certyfikatem ukończenia kursu pierwszej pomocy”. Od tej pory każde dziecko z naszego przedszkola poradzi sobie w sytuacji zagrożenia i wezwie właściwą pomoc.