Dzień Stajkowa

2019.06.10

8 czerwca, jak co roku w Stajkowie odbył się Festyn Rodzinny połączony z Dniem Dziecka. Pogoda dopisała, więc i widownia zapełniła się do pełna. Cała uroczystość rozpoczęła się bardzo oficjalnie czyli od złożenia kwiatów pod tablicą ppłk. Zdzisława Orłowskiego – Powstańca Wielkopolskiego i mieszkańca wsi Stajkowo. Wiązanki złożyli: Wójt Gminy – Marcin Filoda wraz Zastępcą Wójta – Grażyną Graj, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Lubasza - Wioleta Zarzeczna z uczniami oraz przedstawiciele rady sołeckiej Stajkowa.

Nie mogliśmy się doczekać naszego występu, tym bardziej, że swoje umiejętności zaprezentować też chciały starsze koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Lubaszu i w Miłkowie. Jednak to my skradliśmy serca widzów – i wcale się nie dziwię, ponieważ przedszkolaki wystąpiły wspaniale. Trochę potańczyliśmy, pośpiewaliśmy no i oczywiście nie mogło zabraknąć naszych laureatek konkursów: recytatorskich i muzycznych. Następne pokazy uświadczyły nas także, że wszystko zaczyna się od przedszkola, gdyż na scenie można było zobaczyć niejednego „starego” przedszkolaka.

Po wyczerpującym występie na dzieciaki czekała już tylko zabawa na dmuchawcach, wata cukrowa i wiele innych atrakcji.

Bardzo gratulujemy Panu Sołtysowi Bogdanowi Wichrowi i całej Radzie Sołeckiej tak świetnie przygotowanej imprezy, na której chociaż nie jestem „Stajkowianką” poczułam się jak swojak.

Kasia Ratajczak