Próbna Ewakuacja w Przedszkolu

2019.02.10

W dniu 08.02.2019r. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie oraz Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubaszu przy udziale Pani Dyrektor Przedszkola „Bajka” w Lubaszu zorganizowali próbną ewakuację. W pierwszej kolejności po zasymulowaniu pożaru w pomieszczeniach ewakuowano dzieci oraz wszystkich pracowników do punktu zbornego, gdzie został sprawdzony stan osobowy.  Po praktycznym sprawdzeniu ewakuacji w każdej  z grup strażacy przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Na zakończenie Pani Dyrektor w asyście dzieci podziękowała wszystkim Strażakom za udział w pozytywnie przeprowadzonej próbnej ewakuacji a Gronu Pedagogicznemu i Pracownikom Obsługi za wzorcowo przeprowadzoną ewakuację oraz umożliwienie udziału w praktycznym sprawdzeniu umiejętności dzieci w sytuacji zagrożenia.