Dzień Postaci z Bajek - Dębe

2018.11.08

Na całym świecie 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia postanowiliśmy przypomnieć sobie ulubionych bajkowych bohaterów tych znanych, ale też tych już trochę zapomnianych. Gościem specjalnym, który odwiedził przedszkolaków była pani Renata, mama Zuzi, która przygotowała dla dzieci bajki i je przeczytała. Maluchy ponadto miały okazję wziąć udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach w czasie których musiały wykazać się znajomością treści bajek i baśni m.in. rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizycie, przeczytaniu fragmentu bajki. Nie zabrakło także zagadek muzycznych i zabaw ruchowych. Podczas spotkania dzieci przedstawiły swoje ulubione bajki, książki, opowiadały o swoich ulubionych postaciach. Dzień Postaci z Bajek był więc doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych naszych dzieci. Wspólne czytanie to przecież świetna zabawa i sposób na spędzenie razem czasu.